Kone tarjoaa huoneenlämpöistä vettä ja kuumaa vettä sekä nopean ja vakaan vesituoton päivittäisten tarpeiden, kuten suoran juomisen, teenkeiton, kahvin keittämisen ja muiden juomien täyttämiseksi. Sitä on helppo käyttää tasaisella ja roiskevapaalla vesivirtauksella, ja se on varustettu useilla turvasuojaimilla kuivaa palamista ja sähkövuotoja vastaan turvallisen ja luotettavan käytön takaamiseksi. Valmistettu ympäristöystävällisistä ja kestävistä materiaaleista yksinkertaisella ja tyylikkäällä ulkonäöllä, se on käytännöllinen ja kaunis tuoden tehokkaan, mukavan ja huolettoman kokemuksen päivittäiseen juomiseen.
| Malli | AFK-24 |
| Veden lämpötila | Kuuma/kylmä |
| vesi versoa | 2 |
| Lapsilukon kanssa | Ei |
| Jäähdytystapoja | Elektroninen jäähdytys |
| Nimellisjännite/taajuus | 220-240V 50/60Hz |
| Lämmitys Teho/kapasiteetti | 550W /8L /h 85-95℃ |
| Jäähdytysteho/kapasiteetti | 75W / 0,8L/h 5-10 ℃ |
| Tuotteen mitat | 290x310x410mm |
| Pakkauksen koko | 310x310x420mm |
| Paketti | 5-kerroksinen ruskea pahvilaatikko |
| Määrä määrä | 1650 PCS/40HQ |
This Hot Warm Desktop Water Dispenser is engineered with a food-grade 304 stainless steel hot water tank, crafted to be fully non-toxic, inherently safe, and exceptionally resistant to high temperatures and corrosion. Its premium food-safe material inhibits bacterial growth, locks in the pristine, pure taste of drinking water, and eliminates the risk of secondary contamination, granting you complete peace of mind with every sip. It is also fitted with a dual temperature-control protection system, which precisely monitors real-time water temperature and water level around the clock. This intelligent system effectively mitigates the risk of dry burning, prevents equipment damage and potential safety incidents caused by water shortage or abnormal water temperature, delivering comprehensive, all-round protection for safe daily operation. Complementing this, the main unit features a high-precision temperature regulation system, which dispenses both icy cold and piping hot water on demand. It delivers a consistently smooth, stable water flow, effortlessly catering to a wide range of daily needs — from regular drinking and baby formula preparation to tea brewing and coffee making.
This Hot Warm Desktop Water Dispenser is equipped with a push-cup actuated water dispensing faucet structure, which features convenient operation performance and supports one-handed water dispensing without button operation, simplifying the use process for end users. Tuotteessa on herkkä vedenpoistovaste, tarkka virtauksen säätö ja tippumaton suorituskyky; water supply is activated when the water cup is pushed in, and water flow is stopped immediately upon removal of the cup, ensuring clean and hygienic dispensing conditions. This user-friendly design is suitable for users of all age groups, and can effectively prevent accidental contact and scalding accidents, thus improving use safety. With smooth and splash-free water flow performance, the product optimizes users' daily drinking experience, and is applicable to households, offices and various other application scenarios as a practical and reliable hydration solution.
Hot Warm Desktop -vesiautomaatti käyttää korkealaatuista ABS-muovirunkoa, joka on tukeva, kestävä, iskunkestävä ja jota ei ole helppo muotoilla tai murtua, mikä pitää vakaana pitkäaikaisessa käytössä. Se on ympäristöystävällinen, turvallinen, hajuton ja lämmönkestävä turvallisempaa käyttöä varten. Sileän ja hienon likaa hylkivän pinnan ansiosta se voidaan puhdistaa helposti säännöllisesti pyyhkimällä. Samaan aikaan ABS-muovirunko on kohtalaisen painoinen, mikä varmistaa vakauden ja on helppo siirtää ja sijoittaa. Yksinkertaisen ja teksturoidun ulkonäön kanssa se on tyylikäs ja käytännöllinen, mikä parantaa täysin tuotteen kestävyyttä ja käyttökokemusta.